Usadili jste se v budově, jejíž historie sahá až do první poloviny osmnáctého století. Okolo Vás se práší, potemnělá a rozlehlá místnost je z poloviny plná obilí. Silná vůně žní prostupuje hluboko do Vašeho těla. Píše se rok 1732 a před několika měsíci byl dokončen tento veliký špýchar - tedy sýpka, kterou kníže Harrach nechal vybudovat pro Stěžerské. Poslední podzimní paprsky prořezávají šero, jako by ukazovaly na krásně zdobené trámy, které na svých bedrech nesou celou stavbu. Stačí natáhnout ruku a můžete pomalu pohladit jejich letokruhy. Jsou jako učebnice dějepisu, svou tloušťkou vám ukáží, které roky byly tvrdé a chladné. Tyto mohutné stromy poprvé vykvetly v době, kdy Johannes Gutenberg položil základy dnešní moudrosti a vytiskl na svém stroji první knihu. V době, která je od té naší vzdálená celých pět set let.

Vítejte zpátky. Zvedněte oči. Ty houževnaté trámy stojí stále před Vámi. I díky nim je nyní Harrachovský špýchar prohlášen za národní kulturní památku. Proto jsme se rozhodli pro citlivou rekonstrukci tohoto, donedávna bohužel chátrajícího, skvostu. Naším posláním se stalo zachování silného genius loci. Nejen dominantními prvky naší restaurace, ale i gastronomickým zážitkem. Proto Vám u nás připravíme jen to nejlepší pivo a pokrmy z tradičních čerstvých surovin. Za stěnou ze skla, oddělující restauraci od pivovaru, sedává každý týden náš sládek. Jméno Ivan Chramosil již znají po celém světě. Proslavil se především v nejstarším pražském pivovaru „U Fleků". Když budete mít štěstí, uvidíte ho, jak pečlivě dohlíží na správnou proceduru vaření piva, jak kontroluje teploty a jak s láskou opečovává naší varnu. 

Nad Vámi, za stropem z modřínových prken, se nachází společenský sál pro 100-150 lidí. Pokud Vás čeká nějaká významná událost, jakou je třeba svatba nebo jen narozeninová oslava či firemní večírek, zeptejte se našeho personálu. Věříme totiž, že ty nejlepší akce se konají právě nad schodištěm s padajícími žaludy. 

Plánujeme tohle kouzelné místo stále rozvíjet. Nyní je na řadě exteriér, kde vytvoříme prostor pro trávení času s rodinou. Již brzy se posadíte v klidném parčíku, zatímco Vaše děti najdou zábavu, ale třeba i nové kamarády na přilehlém dětském hřišti. Chceme totiž, abyste od nás odcházeli vždy o kousek šťastnější.

A pokud Vám zachutnalo naše pivo, máme obrovskou radost. Vezměte si jej s sebou v jedné z našich stylových lahví... Kdo má raději větší množství najednou, vybere si z mnoha velikostí pivních sudů. Ty nejmenší, pětilitrové, zvládnete uchladit sami v lednici. Na ty větší, od deseti, přes patnácti, třiceti až po padesátilitrové tu máme připraveno k zapůjčení i profesionální výčepní zařízení. A kdyby se náhodou na nějaké z Vašich akcí zkazilo počasí, stačí si od nás zapůjčit Beránčí stánek. Nebojte se zeptat personálu na podrobnosti.